FİMO İLE BEBEK YAPIMI

Merhaba İşte size fimo ile bebek yapımı;Once fimo nedir bilgi vereyim;

Polimer kilin doğmasına sebep olan en büyük olay 1907 yılında Belçikalı kimyager Dr. Leo H. Baekeland tarafından plastiğin keşfedilmesiyle birlikte yepyeni bir dönem açıldı ve tam bir plastik çılgınlığı başladı.

1930'ların ortasında Almanya'da yaşayan ve takma ismi "Fifi" Behbinder olan bir bayan, minyatür bebek yapımını uygulamak için gerekli olan bir malzeme arıyordu.
Yaptığı deneyler ve araştırmalar sonucunda kendi üretimi olan ve kendi ismini verdiği "FiFi Mozaik" adında kile benzer bir hamur icat etti.
O günden beri polimer kilin diğer bir çok projede de kullanılabileceğini ve ev fırınında kolaylıkla sertleşebildiğini keşfettikten sonra diğer insanların da bu ürünü kullandıkları zaman çok zevk alabileceklerini düşünerek hiç vakit kaybetmeden bir dükkan açtı ve bu olağanüstü malzemeyi insanlara tanıtmaya başladı. 1964'e kadar açtığı dükkanda kendi işini yaptı ve bulduğu polimer kili pazarladı.

Fimo nedir?
Fimo oldukça yumuşak, ev fırınında sertleşmesini sağlayan plastik maddeler içeren, kolaylıkla şekillendirilebilen ve oyun hamuruna benzeyen bir modelleme malzemesidir. Sıra dışı bir ürün olan, kullanım alanlarının sınırsızlığıyla ve kullanım kolaylığı ile dikkat çeken polimer-kil yeryüzünde bulunan doğal killere benzemez. Fimo'yu geleneksel killerden ayıran en önemli özellikleri, renklerinin birbirleriyle kolayca karışabilmesi, renk yoğunluğunun istenildiği gibi azaltılabilmesi veya çoğaltılabilmesi, kalıp alma, yontma, oyma, boyama, parlatma ve baskı işlemlerinin yapılabilmesi ve zımparalanabilmesidir

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !